Medycyna

Zmiany w organizmie na skutek ciąży pozamacicznej

Jestem ginekologiem i przez dziesięć lat mojej praktyki spotkałem się zaledwie z kilkoma przypadkami, w których przychodzące do mnie kobiety borykały się z problemem ciąży pozamacicznej. Wbrew pozorom nie jest to lekka sprawa i gdy pojawiają się pierwsze objawy tego typu schorzenia należy czym prędzej udać się do szpitala lub swojego lekarza rodzinnego, który zaleci odpowiednie badania. Ciąża pozamaciczna w najgorszym wypadku może spowodować takie zmiany w organizmie kobiety, że nie będzie ona w stanie zajść ponownie w ciążę. Takie coś jest najgorszym z najgorszych możliwych scenariuszy dla kobiet bowiem wiadomo, że praktycznie każda kobieta pragnie mieć dzieci. Problem ciąży pozamacicznej nie jest moim zdaniem odpowiednio nagłaśniany dlatego postanowiłem napisać niniejszy artykuł na ten temat. Według statystyk jedna ciąża pozamaciczna przypada na 100 zdrowych porodów, nie jest to duży współczynnik, lecz trzeba mieć to na uwadze ponieważ ten problem może się rozwinąć niespodziewanie i lepiej być przygotowanym na sytuacje, w której coraz więcej kobiet będzie dotkniętych ciążą pozamaciczną, która nie jest żadną błachostką. Należy mówić o tym schorzeniu częściej i głośniej żeby wszystkie kobiety zdawały sobie sprawę z istniejącego zagrożenia.

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*