2017 01 Cze

Spotkanie z pracownikiem Centrum Dietetycznego Naturhouse w Puławach

WP 20170531 013W dniu 31 maja 2017r w naszym gimnazjum odbyło się spotkanie uczniów klas II i III z pracownikiem Centrum Dietetycznego Naturhouse w Puławach. Uczniowie obejrzeli ciekawą prezentację i wysłuchali interesującego wykładu na temat „Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych”. Dowiedzieli się, że odpowiednia dieta oraz codzienna aktywność fizyczna są kluczem do zdrowia.

Czytaj więcej...

2017 09 Maj

Zdrowe odżywianie

W dniu 25 kwietnia 2017r. o godz.15.30 w naszej szkole odbyło się spotkanie nauczycieli z przedstawicielem Centrum Dietetycznego Naturhouse na temat „Odżywianie osób dorosłych”. Przedstawiony wykład i prezentacja multimedialna były bardzo ciekawe i interesujące.

Kolejne spotkanie na temat „Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych” będzie skierowane do uczniów. Odbędzie się też pogadanka dla rodziców dotycząca odżywiania dzieci i młodzieży.

2017 20 Kwi

Prawidłowe odżywianie a zdrowie człowieka

Racjonalne odżywianie jest podstawowym warunkiem zachowania zdrowia człowieka. Prawidłowe żywienie jest szczególnie ważne dla dzieci i  młodzieży, ponieważ zapewnia niezakłócony rozwój fizyczny i intelektualny.

Tematy dotyczące tego działu realizowane są na zajęciach technicznych w klasie II gimnazjum. Uczniowie poznają poszczególne składniki odżywcze: białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy, składniki mineralne. Określają jakie produkty spożywcze są najlepszymi źródłami danego składnika oraz jaką funkcję pełnią one w organizmie człowieka. Zdobywają wiedzę dotyczącą zasad zdrowego i racjonalnego odżywiania.

Czytaj więcej...

2017 03 Kwi

Naturhouse

WP 20170330 004Zachęcamy uczniów do zapoznania się z bardzo ciekawymi materiałami „Naturhouse”, które zamieszczone zostały na tablicy informacyjnej w łączniku na górnym korytarzu. 

Spotkania młodzieży z dietetykami „Naturhouse” będą odbywać się w maju 2017r. 

Czytaj więcej...

2017 02 Kwi

Śniadanie

sniadanieŚniadanie - pierwszy posiłek w ciągu dnia. To ważny element właściwego przygotowania dziecka do szkoły. Zapewni mu ono sprawność intelektualną i  fizyczną. Jednym słowem śniadanie to klucz do szkolnych sukcesów.

Po śnie  w organizmie zmniejsza się znacznie poziom glukozy, czyli podstawowego paliwa dla mózgu. Zjedzenie śniadania doprowadzi do zbilansowania poziomu tego ważnego cukru. Dziecko, które staje w szkole przed wieloma intelektualnymi wyzwaniami, potrzebuje takiego wsparcia.

Czytaj więcej...