Medycyna

Zarazki zagrażąjące przyszłej mamie

Świat jest pełen różnego rodzaju nieprzyjemnych zarazków, które potrafią nieźle namieszać w naszym organizmie. Mogą to zrobić gdy nie jesteśmy w stanie błogosławionym oraz wtedy gdy spodziewamy się dziecka. Ta druga sytuacja jest bardziej groźna albowiem pogroszeniu ulega nie tylko nasze zdrowie, ale również naszego maleństwa. Przyszła mama powinna mieć na względzie to by jak najmniej przebywać w małych, źle wietrzonych pomieszczeń, w których dodatkowo znajduje się dużo ludzi. Ważne jest też to by po odwiedzeniu miejsca publicznego umyć ręce i zadbać przy tym o dokładność. Może zdarzyć się tak, że w pobliżu nie znajduje się żadna toaleta ani inny punkt, w którym kobieta zadbałaby o swoją higienę dlatego dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w specjalny płyn do czyszczenia rąk, który można znaleźć w każdej aptece. W przypadku gdy nie uda nam się ustrzec przed przeziębieniem w pierwszej kolejnosći powinniśmy skonsultować się z lekarzem. Po drugie najlepiej korzystać z domowych sposóbów leczenia (bez leków) takich jak: mleko z miodem i czosnkiem, inhalacje oraz nawilżanie powietrza. Takie podejście jest bezpieczne dla rozwijającego się dziecka i nie będzie miało wpływ na rozwój ciąży.

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*