Medycyna

Zakazane rzeczy podczas ciąży

Jeżeli wiesz już, że w twoim brzuchu zaczyna rosnąć nowe życie powinnaś zorientować się w tym co będzie korzystne dla ciąży oraz o tym co może mieć na nią zły wpływ. Jako ciężarna kobieta musisz o siebie zadbać i dostarczyć swemu dziecku tego co najlepsze. Jednymi z najważniejszych rzeczy, których powinnaś się wystrzegać będąc ciężarną to poddawanie się badaniom rentgenowskim, zażywanie leków bez wcześniejszej rozmowy z lekarzem specjalistą oraz szczepieniom. Jeżeli uprawiasz jakiś sport, który może narazić cię na jakiekolwiek urazy powinnaś z tym skończyć i znaleźć dla siebie inne ćwiczenia, które w żaden sposób nie zagrożą twojemu dziecku. Dobrym pomysłem wydaje się być jakaś forma gimnastyki np. joga, która dodatkowo odpręży cię zarówno fizycznie jak i psychicznie, co ma również znaczący wpływ na stan ciąży. W kwesti pożywienia to nie musisz sobie odmawiać rzeczy, na które w danym momencie masz ochotę, ciążowe zachcianki wynikają z potrzeb dziecka i jeśli coś chcesz zjeść to dlatego, że ono ma na to ochotę. Jeżeli chodzi o mięsne potrawy to bez wyjątku należy zrezygnować z surowego mięsa takiego jak np. tatar bowiem może to zagrozić ciąży. Wszystkie przyszłe mamy, które nie oszczędzają przypraw przy gotowaniu mogą być spokojne i w dalszym ciągu używać ich w takich ilościach jak wcześniej.

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*