Bardzo miłe odwiedziny

23W czwartek 8 czerwca w progach naszego gimnazjum powitaliśmy przemiłych gości. Dzieci z Publicznego Przedszkola w Zwoleniu wraz ze swoimi nauczycielkami przyszły, by nam podziękować za kolejny rok czytania bajek.

Maluszki były w gimnazjum po raz pierwszy. Po słodkim poczęstunku w sekretariacie chętni mieli niepowtarzalną szansę zasiąść w fotelu pana dyrektora. W sali polonistycznej przywitała ich klasa III b. Tu goście zabawili najdłużej. Każdy z 18 wolontariuszy oraz opiekun Wolontariatu Czytelniczego p. Danuta Imańską otrzymali piękny pamiątkowy dyplom.

W zamian zademonstrowaliśmy im działanie projektora i zabraliśmy na spacer po szkole. Sporo emocji wzbudziło spotkanie z kościotrupem w klasie biologicznej. Dzieci obejrzały także pracownię komputerową, salę nr 17, bibliotekę i szatnię. Pod opieką Natalii osobiście sprawdziły działanie czipa do pokoju nauczycielskiego. W sali gimnastycznej z zainteresowaniem wysłuchały informacji o przeznaczeniu różnych piłek.

Na zakończenie tej sympatycznej wizyty zrobiliśmy sobie pamiątkową fotografię. Umówiliśmy się, że od września następny rocznik wolontariuszy zawita w progach przedszkola.