Czytaj razem z nami!

Już we wrześniu wkroczyliśmy w przedszkolne progi z nową energią i optymizmem. Tak, to nie pomyłka. Po rocznej przerwie wznawia działania szkolny WOLONTARIAT CZYTELNICZY! Spytacie, co to takiego. To proste: ochotnicy z naszego gimnazjum raz w tygodniu, po lekcjach, odwiedzają dzieci z  Publicznego Przedszkola w Zwoleniu i czytają im bajki. Zachęcają maluchy z IV grupy do sięgania po książki, do poznawania literatury. 

Chyba nikt nie wątpi w to, że zaszczepiona w dzieciństwie pasja do książek i czytania jest niezwykle ważna w całym późniejszym życiu. Szczególnie dziś – w powodzi informacji i szybkiego rozwoju wiedzy.

Każdy gest, nawet ten najdrobniejszy, może zmienić czyjś świat. Uśmiech na buzi dziecka jest bezcenną nagrodą za empatię i poświęconą maluchowi uwagę. Wolontariusze z III b już o tym wiedzą. A Ty? Co robisz dla innych? Zachęcamy Cię, byś odkrył w sobie radość dzielenia się swoim czasem.

Opiekunem wolontariuszy jest pani Danuta Imańska.