2017 14 Cze

Bardzo miłe odwiedziny

23W czwartek 8 czerwca w progach naszego gimnazjum powitaliśmy przemiłych gości. Dzieci z Publicznego Przedszkola w Zwoleniu wraz ze swoimi nauczycielkami przyszły, by nam podziękować za kolejny rok czytania bajek.

Czytaj więcej...

2017 10 Cze

Podróż w poszukiwaniu skarbu

18aPo raz kolejny wybraliśmy się do przedszkola, by umilić czas dzieciaczkom. Tym razem postanowiliśmy się rozdzielić, by móc zawitać do dwóch oddziałów. Od razu przy wejściu do sali przywitały nas szerokie uśmiechy maluchów, co nas dodatkowo zmotywowało do działania. Z radością zajęliśmy miejsca i po przywitaniu z gronem małych słuchaczy zaczęliśmy czytać przygotowane książeczki.

Czytaj więcej...

2017 08 Cze

„Oj, misiu, misiu”

17aDzisiaj, w środę 31 maja, razem z Natalią wybraliśmy się po lekcjach od przedszkola. Odwiedziliśmy najstarszą grupę przedszkolaków - z oddziału III. Dzieci przerwały oglądanie filmu, żeby posłuchać naszych opowiadań. Ja czytałem „Klasę I A”, a Natalia książeczkę „Oj, misiu, misiu”.

Czytaj więcej...

2017 07 Cze

Zmiana grupy

24 maja był ciepły nawet jak na tę porę roku. Tego dnia ruszyliśmy do przedszkola wyjątkowo liczną ekipą, bo aż czteroosobową: ja, Wojtek, Maciek i  Bartosz. Niestety, grupa, do której przychodziliśmy zwykle, była na wycieczce, toteż odwiedziliśmy oddział starszy o rok. Przeczytaliśmy im aż cztery bajki. Ku mojemu zaskoczeniu wszystkie zostały przyjęte z niemałym entuzjazmem. Dzieci chętnie odpowiadały na nasze pytania, z ciekawością przyglądały się ilustracjom i żywo komentowały to, co im czytaliśmy. Bez wątpienia te maluchy są większymi entuzjastami książek niż ich o rok młodsi koledzy. Gdy przeczytaliśmy już wszystkie historyjki, pożegnaliśmy się z dzieciakami i ich opiekunkami oraz wróciliśmy do szkoły.

Kamil, Maciek, Bartosz i Wojtek z kl. III b

2017 29 Maj

Czytanie w plenerze!

W środę, 17 maja, wybrałem się po lekcjach do przedszkola. Tego dnia towarzyszyła mi Natalia. Mieliśmy złożyć wizytę dzieciom z oddziału II. Przed dotarciem do celu odrobinę się stresowaliśmy, ale staraliśmy się o tym nie myśleć.

Jak się później okazało, była to pierwsza wizyta, podczas której mieliśmy możliwość czytania w plenerze! Dzieciaczki tuż przed naszym przyjściem wyszły, aby pobawić się na dworze, a pogoda była na tyle dobra, że powrót do budynku nie był konieczny. Po usadowieniu się w cieniu przystąpiliśmy do zaprezentowania książek naszej widowni. Jako pierwsza, bajkę pod tytułem „Krótkonoga modnisia z Gdakowa”, czytała Natalia. Było widać, że im się podobało, gdyż większość słuchała w skupieniu. Następnie nadeszła moja kolej. Wybrałem „Bałagan w bibliotece”. Niektórzy chłopcy patrzyli tęsknym wzrokiem w kierunku ustawionych obok huśtawek i zjeżdżalni. Na koniec wymieniliśmy się z naszymi wymagającymi słuchaczami uwagami na temat bajek, a także wdaliśmy się w krotką, lecz ciekawą rozmowę. Po ciepłym pożegnaniu dzieci wróciły do zabawy, a my wyruszyliśmy w drogę powrotną. Bez wątpienia było to bardzo ciekawe doświadczenie.

Szymek i Natalia z kl. III b