Apel Świętości

01 DSC 0738Dnia 10 kwietnia 2016 r. parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego otrzymała relikwie bł. Księdza Jerzego Popiełuszki. Jest to także czas wspomnienia św. Jana Pawła II, którego rocznica śmierci przypadała w wigilię Uroczystości Niedzieli Miłosierdzia Bożego, czyli tak jak w roku śmierci papieża. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami p. Beatą Wargacką i s. Iwoną Turowską zorganizowali Apel na część Świętego Jana Pawła II i Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Spotkanie poprowadziły Karolina Winiarek, uczennica klasy 3a, wraz z mamą p. Moniką Winiarek, gdyż świętość, do której jesteśmy wszyscy wezwani i zaproszeni jest rzeczywistością, która łączy pokolenia.

Przedstawiane treści z życia i  nauczania obu wspaniałych kapłanów zostały wzbogacone poezją pani Teresy Boguszewskiej „Imię moje Jerzy”, oraz Ks. Karola Wojtyły „Nadzieja, która sięga poza kres” i „Odkupienie szuka Twego kształtu”, którą wykonały Weronika Przepiórka, Amelia Podsiadła i Klaudia Urbanek. Podczas tego wieczoru odśpiewany został także hymn ŚDM 2016 „Błogosławieni miłosierni” oraz piosenka „Historia powołania”.

09 DSC 0748

W zespole śpiewającym udział wzięli: Piotr Szpak, Patrycja Rojecka, Natalia Chołuj, Marcel Adamiec, Marta Wojas, Magda Serodzińska, Magdalena Kosmala, Karol Michalik, Agata Błazik, Julia Lisowska, Weronika Życka, Natalia Hernik, Klaudia Urbanek, Bartłomiej Krajewski, Daria Wątorska, Martyna Michalik, Aleksandra Świątek, Julia Markowska, Paweł Procki i Karolina Winiarek. Apel zakończyliśmy wspólną modlitwą, którą poprowadził ks. Grzegorz Kramer - postulator procesu beatyfikacyjnego Ks. Jerzego.