Spotkanie z papieżem

papiez3Dnia 15 maja 2014 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły spotkali się z Janem Pawłem II – papieżem Polakiem. Uczestniczyli oni w nabożeństwie relikwii oraz wysłuchali montażu słowno - muzycznego przygotowanego przez uczennice klasy 2c – Magdalenę Gregorczyk, Małgorzatę Grabarę i Karolinę Kramek. Uroczystego wniesienia dwóch relikwiarzy dokonali p.dyr. Zbigniew Plewicki i p.dyr. Marzena Norowska. Nabożeństwo ubogaciła swoim śpiewem schola nauczycieli.

papiez4

papiez1

Kult relikwii świętych wyraża naszą wiarę w świętych obcowanie i jest formą zwrócenia się wiernych o wstawiennictwo świętych, którzy przewodzą nam przykładem swojego świętego życia na drodze wiary. Spotkanie zakończyło się ucałowaniem relikwii i wspólną modlitwą o potrzebne nam łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

papiez2

papiez3