Medycyna

Utrata płodności w wyniku ciąży pozamacicznej

Mam koleżankę, która została dotknięta tragedią i to słowo idealnie opisuje to co wydarzyło się w jej życiu w ostatnich miesiącach. Znajoma, o której mowa myślała, że w końcu zaszła w upragnioną ciążę, lecz prawda okazała się zgoła inna a finał tej całej sytuacji zakończył się dla niej najgorzej jak tylko mógł. W trakcie wizyty u ginekologa okazało się, że zapłodniony zarodek nie został ulokowany w macicy, a zaczął rozrastać się w jajowodzie. Taki stan rzeczy uniemożliwia doprowadzenie ciąży do końca bowiem nie ma mowy o przeniesieniu płodu do właściwego dla niego miejsca jakim jest organ macicy. Jedynym wyjściem z tej sytuacji było operacyjne usunięcie niewłaściwej ciąży co zakończyło się również wycięciem jednego z jajowodów. Zabieg, który został przeprowadzony finalnie doprowadził do tego, że moja przyjaciółka już nigdy nie będzie mogła mieć dzieci. Jej płodność obecnie znajduje się na zerowym poziomie co dla młodej kobiety chcącej od zawsze posiadać dużą rodzinę jest ogromnym ciosem. Fakt, że operacja uratowała jej życie i teraz może cieszyć się zdrowym ciałem, niestety jej psychika nie poradziła sobie tak łatwo jak organizm. Dziewczyna do tej pory musi chodzić na sesje do psychologa, który stara się pomóc jej stanąć na nogi.

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*