Narciarskie ferie na Słowacji

narty 1Obóz narciarski w słowackiej miejscowości Rozemberok rozpoczął się w sobotni słoneczny poranek 11.02 2017 roku, kiedy 40 uśmiechniętych uczestników stawiło się na zbiórkę, aby wyruszyć pod opieką instruktorów i wychowawców na zimowy odpoczynek, który odbył się dzięki połączeniu klubów MPKS Zwoleń i Aquator Kozienice.

W miłej atmosferze i bez większych przeszkód dotarliśmy do motelu  Ranc, gdzie po sprawnym zakwaterowaniu udaliśmy się na pyszny obiad. Pierwsze zjazdy narciarskie odbyły się już kolejnego dnia, gdzie w pięknym słońcu, uśmiechnięci, dzielni narciarze zaczęli pierwsze szkolenie.

Po kolacji można było udać się do sali zabaw, gdzie mogliśmy grać w squasha, tenisa stołowego, bilard, piłkarzyki czy kręgle. Zmęczeni, ale zadowoleni uczestnicy po kilkugodzinnej zabawie, udali się na zasłużony odpoczynek. Słońce na stoku towarzyszyło nam przez cały pobyt. Każdego dnia od razu po śniadaniu udawaliśmy się na stok, aby doskonalić nasze umiejętności aż do godziny 16:00. Ci, którzy umieli jeździć doskonalili swoją technikę, a nowicjusze uczyli się jak chodzić, jeździć pługiem, skręcać, hamować, wjeżdżać wyciągiem, jeździć z kijkami. Wszyscy po pięciu dniach pięknie sobie radzili i wrócili z umiejętnością bezpiecznej jazdy. Jedną z atrakcji obozu był wyjazd do parku wodnego Basenova.

 narty2

W czwartek dzielni narciarze brali udział w zawodach i nic nie mogło ich zniechęcić. Wieczorem odbyło się spotkanie podsumowujące obóz, na którym zostały wręczone nagrody i dyplomy. Uczestnicy obozu okazali się nie tylko dzielnymi narciarzami, ale też wspaniałymi kolegami i koleżankami. Potrafili utrzymać porządek w pokojach, wzajemnie sobie pomagać przy każdej okazji, wspaniale się bawić.

narty 1