UMKS "Orlęta" Zwoleń - styczeń 2017

DSC 2703Kolejne miłe niespodzianki sprawili szczypiorniści UMKS „Orlęta” Zwoleń występujący w Mazowieckiej Lidze Piłki Ręcznej. Juniorzy młodsi odnieśli wreszcie cenne zwycięstwo na wyjeździe, w meczu z wiceliderem „Wilanowią” Warszawa 29:28 (13:12). Podopieczni Jerzego Markiewicza podnieśli się po ubiegłotygodniowej porażce u siebie z inną warszawską drużyną - „Agrykolą” 23:27. W sobotnim meczu nasi zagrali bardzo dobrze w obronie, a na szczególne wyróżnienie zasłużył bramkarz Przemysław Grabowski, który wychodził z opresji w wielu beznadziejnych sytuacjach i skutecznie po raz kolejny bronił rzutów karnych. Również w ataku, wykazując się dużą skutecznością, nasz zespół zagrał bardzo mądrze taktycznie. Gdy w końcówce meczu prowadziliśmy czterema bramkami, doszło do dramatycznego finału, w którym większą odpornością wykazały się „Orlęta”. Najwięcej bramek rzucił kapitan Kacper Marzęda - 9, bardzo dobrze zaprezentowali się również Bartosz Koncki - 5, Kamil Kalbarczyk - 3, Mateusz Kącki - 4. Świetnie rozgrywał Karol Krężel, a bramki z prawego skrzydła ponownie zaczął rzucać Rafał Basiewicz.

W najbliższą sobotę (28.01.2017r.) czekają nas derby z AZS Politechniką Radom. Początek spotkania o godz. 12.00.

Jeszcze większą niespodziankę sprawili na ligowym turnieju w Warszawie młodzicy „Orląt”. Dokonali tego, czego nie mogli zrobić ich starsi koledzy, pokonali bowiem ubiegłorocznego mistrza Polski w tej kategorii - „Nike” Ciechanów 27:23. Szkoda tylko, że odniesiona w końcówce meczu kontuzja kołowego Pawła Nowaka w dużym stopniu nie pozwoliła wygrać z innym faworytem, gospodarzami „Agrykolą”. Prowadząc przez cały mecz, wskutek trochę dziwnych decyzji sędziowskich i braku sił (graliśmy w 10 - osobowym składzie w tym 2 bramkarzy), ulegliśmy warszawianom 25:23 dopiero w ostatnich sekundach meczu. W naszym zespole na szczególne wyróżnienie zasłużył Adrian Daniłko, który rzucił najwięcej bramek - 16. Ponadto bardzo dobrze wypadł bramkarz Kacper Gregorczyk, a także Eryk Figura, Dawid Potucha, Oskar Molendowski, Bartek Bors oraz Jakub Bukiel i do momentu kontuzji Paweł Nowak. Skład uzupełnili Jakub Markiewicz i Filip Przepiórka.

Chłopcy w najbliższą niedzielę wyjadą na turniej do Radzymina, gdzie będą bronić drugiego miejsca, wywalczonego w grupie czterech drużyn.

Podopieczni Jerzego Markiewicza, występujący aktualnie w innych klubach, w dalszym ciągu czynią postępy, czego dowodem jest powołanie na zgrupowanie bramkarzy kadry narodowej juniorów młodszych Damiana Spytka (Vive Kielce) oraz udział w zajęciach treningowych w pierwszym zespole seniorów „Azotów” Puławy Kacpra Smagi, a inni wychowankowie klubu - Kacper Pyrka i Maciej Kukliński, grając w barwach „Bursy”, walczyli w barażach Mistrzostw Polski Juniorów Starszych. Kacper Pyrka na co dzień jest uczniem klasy maturalnej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku, ma na koncie ponad dwadzieścia występów w reprezentacji. Broni w I - ligowej drużynie SMS Gdańsk.

Na 18. lutego planowany jest otwarty turniej piłki ręcznej amatorów, który zostanie rozegrany w hali ZSR-T w ramach obchodów rocznicy nadania Zwoleniowi praw miejskich. Prosimy wszystkich chętnych o kontakt w sprawie turnieju pod numer 509-213-349 (J. Markiewicz).

Na ostatnich treningach, prowadząc zajęcia dla bramkarzy, cennych wskazówek udzielił nam przebywający w Zwoleniu były trener kadry narodowej seniorów, rodowity zwoleniak, dr Stefan Wrześniewski. Swoje doświadczenie przekazywał też uczestniczący w treningu, przebywający na feriach, wspominany wyżej Kacper Pyrka.