Mistrzostwa Powiatu Zwoleńskiego w piłce ręcznej

W dniu 29 listopada 2016 roku w hali ZSO w Tczowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Zwoleńskiego w piłce ręcznej w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii szkół gimnazjalnych. Zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców bezkonkurencyjni okazali się szczypiorniści Publicznego Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu. Zwoleńscy zawodnicy, będący w zdecydowanej większości uczniami klas sportowych o profilu piłki ręcznej, wygrywając w swoich kategoriach, osiągnęli następujące wyniki:

Dziewczęta:

PG ZWOLEŃ – PG POLICZNA  14:9

PG ZWOLEŃ – PG TCZÓW  12:12

PG ZWOLEŃ – PG KAZANÓW  11:1

Drugie miejsce zajęła drużyna PG Tczów, która zremisowała z PG Policzna 11:11 oraz wygrała z PG Kazanów 10:2.

Trzecie miejsce zajął zespół z Policznej, który oprócz rozegranych wyżej meczów pokonał zespół z PG Kazanów 17:2.

Drużyna zwoleńska zagrała w składzie: Karolina Nędzi, Angelika Gorzelewska, Natalia Kowalczyk, Wiktoria Cieszkowska, Weronika Przepiórka, Eliza Borek, Natalia Wolszczak, Małgorzata Małkiewicz, Patrycja Choroś, Oliwia Duliasz, Izabela Tyburska, Julia Jankowska, Julita Lewandowska.

Opiekunami zespołu byli: Krzysztof Oczkowski i Jerzy Markiewicz.

Natomiast zwoleńscy gimnazjaliści pod opieką Jerzego Markiewicza pokonali kolejno:

Chłopcy:

PG ZWOLEŃ – PG TCZÓW  17:8

PG ZWOLEŃ – PG KAZANÓW  19:5

PG ZWOLEŃ – PG POLICZNA  14:10

Drużyna zagrała w składzie: Mateusz Sokołowski, Kacper Kowalczyk, Bartosz Koncki, Mateusz Zyzek, Krystian Figura, Wiktor Kret, Kacper Markiewicz, Jakub Kowalczyk, Jakub Markiewicz, Jakub Bukiel, Kacper Mendel, Mikołaj Wach, Jakub Przerwa, Adrian Daniłko, Bartosz Bors, Paweł Nowak, Eryk Figura, Oskar Molendowski, Kacper Gregorczyk, Filip Przepiórka, Dawid Węzicki.

Drugie miejsce zajął zespół z PG Policzna, który zremisował z PG Tczów 9:9 oraz wygrał z PG Kazanów 12:3.

Trzecie miejsce zajęła drużyna PG Kazanów, która w pojedynku o to miejsce pokonała gospodarzy 9:4.

Najlepsze zespoły zagrają w półfinałach międzypowiatowych MIMS.

Warto dodać, iż tydzień wcześniej w rywalizacji szkół podstawowych również najlepsi okazali się zwoleńscy piłkarze ręczni pod opieką Hanny i Roberta Kazirodków z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły.

Natomiast w rozegranym w sobotę meczu Mazowieckiej Ligi Piłki Ręcznej Juniorów Młodszych zawodnicy UMKS „Orlęta” Zwoleń nie dali rady we własnej hali jednemu z faworytów rozgrywek „Agrykoli” Warszawa. Nasz zespół mimo ambitnej walki przegrał 22:27 (12:15). Ekipa ze stolicy to ubiegłoroczny wicemistrz Polski młodzików. W drużynie Jerzego Markiewicza jak zwykle pierwsze skrzypce zagrał Kacper Marzęda – 11 bramek. Dobrze grali także: Karol Krężel, Kamil Kalbarczyk, Krystian Figura oraz bramkarz Jakub Bajera.