Turniej Piłki Siatkowej Partnerstwo Regionalne w Iłży

siatka1Po raz drugi nasza gmina mogła zaprezentować najlepszych siatkarzy ze szkół gimnazjalnych w Turnieju Partnerstwa Regionalnego Drużyn Młodzieżowych pod patronatem Stowarzyszenia Czarnych Radom. Tym razem rywalizacja przeniosła się do Iłży, do tamtejszego gimnazjum z piękną halą widowiskowo-sportową. W turnieju uczestniczyło 14 drużyn. Gościem honorowym był Jacek Kasprzycki, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Gminę Zwoleń reprezentowali nasi uczniowie z PG w Zwoleniu i PG w Sydole jako jedna drużyna.

siatka3

siatka1

siatka2

Po losowaniu i oficjalnym rozpoczęciu rozgrzewkę przeprowadził trener od przygotowania fizycznego Czarnych Radom. Nasza drużyna zajęła drugie miejsce w grupie, wygrywając z Iłżą oraz Białobrzegami. Ulegliśmy tylko zwycięzcy poprzedniej edycji - drużynie z Pionek. Ostatecznie zajęliśmy piąte miejsce (ulegając drużynie z  Przytyka), które jest sporym osiągnięciem. Oczywiście Turniej nie odbyłby się, gdyby nie pomoc logistyczna i materialna Urzędu Miejskiego w Zwoleniu, którego przedstawicielem jest pan Marek Oczkowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz ciepły posiłek, a także wywieźli ze sobą sporą dawkę doświadczenia, które na pewno przyda się na boiskach siatkówki.

Całą rywalizację wygrała drużyna z Przysuchy, która dysponuje solidnym zapleczem siatkarskim w postaci Szkolnego Ośrodka Siatkarskiego, tzw. SOS-u.

Opiekunami drużyny byli Marcin Stępień oraz Arkadiusz Figura.

http://zebrra.tv/sport/2016/12/11/gimnazjalisci-rywalizowali-w-ilzy/

http://zebrra.tv/sport/2016/12/11/tylko-u-nas-rozmowa-z-prezesem-polskiego-zwiazku-pilki-siatkowej-jackiem-kasprzykiem/