Medycyna

Na temat ciąży pozamacicznej

Z ciążą pozamaciczną wiąże się wiele problemów i za najgorszy z nich dla kobiety można zdecydowanie uznać utratę płodności. Gdy wspominane na wstępie schorzenie nie zostanie wykryte w odpowiednim momencie może doprowadzić do uszkodzenia jajnika, a w niektórych sytuacjach nawet do jego usunięcia. Kobiety często nie zdają sobie sprawy z tego jak wielkie niebezpieczeństwo wiąże się z ciążą pozamaciczną i że może ona dotknąć praktycznie każdą dziewczynę. Gdy wstępują objawy takie jak ostry ból w obrębie jednej strony brzucha trzeba niezwłocznie udać się do lekarza na badania, wczesne wykrycie ciąży pozamacicznej daje możliwość wyleczenia jej za pomocą leków co pozwala na uniknięcie przykrych powiłkań związanych z uszkodzeniem jajowodu. Natomiast jeżeli zostanie ona zdiagnozowana dopiero po kilku tygodniach może być tak, że będzie trzeba operacyjnie ingerować w organizm kobiety co w większości przypadków kończy się usunięciem objętego chorobą jajowodu. Całkiem niedawno została uruchomiona specjalna infolinia gdzie kobiety mogą dowiedzieć się więcej na temat ciąży pozamacicznej, uzyskają one tutaj również niezbędną pomoc w sytuacji, w której będą podejrzewać u siebie tę chorobę. Jeśli czujesz, że coś się z tobą dzieje udaj się do swojego lekarza.

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*