Medycyna

Śpij na zapas

Dobrze, że w okresie ciąży każda z nas może sobie odpoczywać. Leżymy, nikt nas nie goni do pracy. Możemy spać, oglądać telewizje, czytać książki i ogólnie czuć się dobrze. Pomijając fakty, że zapewne będziemy wymiotowały i będziemy czuły się naprawdę kiepsko. Dzień do dnia nie jest podobny i trzeba mieć tego świadomość. Jeśli uda nam się zrobić to, co chcemy i zaplanowałyśmy to już będzie dobrze. Plany można mieć różne, ale może nam się po prostu nie chcieć wstać. Jeśli chodzi o spanie na zapas to przyda nam się na czas narodzin dziecka. Dziecko wymaga tyle uwagi i to przez dwadzieścia cztery godziny, że na pewno się już nie wyśpimy. Właściwie to musimy się liczyć z tym, że nieprzespanych nocy będzie tak kilka lat. Może nie każda, ale kiedy już będziemy miały nadzieje, że wszystko jest dobrze to nagle się okazuje, że sytuacja jest całkowicie inna. Najgorzej jest wtedy, kiedy dziecko ma znane wszystkim kolki. Może nie spać i w dzień i w nocy i wtedy mamy z tym naprawdę bardzo duży problem. Przetrwamy to wszystko i na pewno będziemy się cieszyły z macierzyństwa. Wiele osób mówi, że nie ma szans żeby sobie z tym poradzić, ale jakoś sobie jednak radzą i są później bardzo dobrymi rodzicami.

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*