Medycyna

Jak rozwiązać problem ciąży ektopowej

Dzisiejsza medycyna jest na niesamowicie wysokim poziomie i to co jeszcze kilka lat temu było niemożliwe do wykonania aktualnie jest rutynowym zabiegiem możliwym do wykonania w niemalże każdym szpitalu na terenie naszego kraju. Rozwój technologiczny to cudowny proces i dzięki niemu zostało ocalonych wiele istnień, tyczy się to również ginekologi a konkretniej mówiąc problemu związanego z tak zwaną ciążą pozamaciczną. Za sprawą najnowszej aparatury służącej do diagnozowania wykrywa się więcej niż 80 procent przypadków, w których u kobiet rozwija się ciąża pozamaciczna, ale jeszcze nie doszło do pęknięcia jajowodu. Duża ilość takich dziewczyn może zostać wyleczona za pomocą leków bez ingerencji chirurga w ich ciała. Jednakowoż w zdecydowanej większości sytuacji niezbędny jest zabieg, który wykonywany jest metodą laparoskopową. Ten sposób znacznie skróca pobyt danej kobiety w szpitalu i nie przykuwa jej na długi czas do łóżka bowiem rehabilitacja nie jest po takiej operacji potrzebna. Jajowód, w którym zagnieździł się zarodek można odratować, ale tylko wtedy gdy nie doszło tam do dużych uszkodzeń. Pozostawienie jajowodu daje dużą szansę na to, że ponowne zapłodnienie przejdzie bezproblemowo.

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*