Medycyna

Przyczyny występowania ciąży pozamacicznej

Przerost śluzuwki macicy czyli inaczej endometrioza, która skutecznie uniemożliwia prawidłowe zajście w ciążę i odpowiednie ulokowanie jajeczka jest jedną z przyczyn ciąży pozamacicznej. Kolejnym czynnikiem mającym duży wpływ na to, że ciąża nie rozwinie się tak jak powinna jest wadliwa struktura macicy lub jajowodu. Może być tak, że jajowód będzie zarośnięty, zwężony czy też przyczepiony do jajnika. Zdarza się również tak, że jajnik nie funkcjonuje tak jak powinien i nie wykonuje ruchów perystaltycznych, które odpowiadają za bezproblemowe przeniesienie jajeczka do obrębu macicy. Oprócz wymienionych powyżej przyczyn występowania ciąży pozamacicznej u kobiet należy pamiętać przede wszystkim o zmianach przerostowych występujących po zapaleniu przydatków. Dzieje się tak gdy dziewczyny idąc za wszędobylską modą ubierają na siebie różnego rodzaju stringi, krótkie kurtki oraz spódniczki. Najlepiej zobrazować będzie to przyrównując jajowód do cieńkiej rurki o średnicy zaledwie 4 mm i od razu widać, że w bardzo łatwy sposób można doprowadzić do sytuacji, w której zostanie on uszkodzony. Uszkodzenia i różne choroby mogą mieć znaczny wpływ na przyszłe macierzyństwo kobiety i często bywa tak, że traci ona szanse na zajście w ciążę.

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*