Medycyna

Problemy z zajściem w ciążę

Mam trzydzieści lat i już od dłuższego czasu staramy się wraz z mężem o dziecko. Badaliśmy się obydwoje by sprawdzić, czy przypadkiem któreś z nas nie ma problemów z płodnością i z badań wynika, że zarówno ze mną jak i z moim narzeczonym jest wszystko w jak najlepszym porządku. Nasz problem pozostaje dla lekarzy zagadką a my pomimo usilnych starań nie możemy doprowadzić ciąży do skutku. Zastanawialiśmy się wspólnie nad nowym rozwiązaniem jakim jest in vitro, ale zanim zdecydujemy się na taki krok powiedzieliśmy sobie, ze jeszcze co najmniej przez rok będziemy próbować dalej naturalnym sposobem. Byliśmy już u wielu specjalistów i każdy z nich wzrusza tylko ramionami mówiąc, że wszystko powinno być tak jak należy. Nie jesteśmy religijnymi osobami, ale w obliczu takiej sytuacji zwróciliśmy się nawet w stronę kościoła mając nadzieję na jakąkolwiek poprawę. Może to naiwne podejście, ale jak głosi pewne powiedzenie tonący brzytwy się chwyta i tak dla mnie taką brzytwą jest rozmowa z księdzem. Cała ta sytuacja sprawia, że zaczynam mieć problemy psychiczne przez, które często brak mi dobrego humoru i najchętniej siedziałabym cały dzień w domu i nie rozmawiała z nikim. Relacje z mężem też są napięte i nie należą do najlepszych, ale w małżeństwie bywają wzloty i upadki i na pewno to przetrwamy.

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*