Medycyna

Problem z utrzymaniem moczu podczas ciąży

Tytułowy problem ciężarnych kobiet zdarza się im naprawdę często i jest czymś o czym warto porozmawiać. Jaka jest przyczyna nietrzymania moczu w trakcie ciąży? Otóż jest to wywołane przez napinanie mięśni brzucha, który musi przygotować się na to, że pojawi się w nim małe dziecko. Ponadto istotne również jest to, że kobietom w ciąży powiększa się macica, która swoim dużym rozmiarem napiera na pęcherz moczowy , który mimowolnie sam się wypróżnia. Jest jeszcze jeden czynnik, który ma tutaj znaczenie i są to rozciągnięte mięśnie dna miednicy, które na wskutek rozluźnienia przez takie hormony jak relaksynę i progesteron nie mają wystarczająco mocy by móc powstrzymać niekontrolowany wyciek moczu. Tego typu defekt u kobiet występuje na różnych etapach ciąży i jest to zazwyczaj II lub III trymestr. Dzieje się tak ponieważ w tych okresach macica jest ewidentnie największa. By uniknąć dyskomfortu związanego z tą mało przyjemną przypadłością zaleca się noszenie na dłuższe wyjścia z domu wkładki higienicznej, która wchłonie niepożądaną wydzielinę. Problem dotyczy tylko i wyłącznie ciężarnych kobiet i wszystkie przyszłe mamy mogą być spokojne o to, że już po porodzie nie będą musiały się martwić o kłopoty z utrzymaniem moczu.

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*