Medycyna

Praca w ciąży

Nie każda praca jest wskazana, kiedy zachodzimy w ciąże. Wszystko jednak jest zależne od tego jak ta ciąża przebiega i co robimy. Jeśli siedzimy za biurkiem to w pewnym momencie może nam zacząć przeszkadzać brzuch. Oznacza to, że pora już dać sobie z pracą spokój i trzeba iść na zwolnienie. To wszystko nie jest takie łatwe, bo nie wszystkie z nas mają pracę, z której od tak mogą sobie zrezygnować. Jeśli zajmujemy jakieś wyższe stanowiska to trzeba będzie firmę do tego przygotować. To, dlatego dzisiaj wiele kobiet zachodzi dopiero po trzydziestce w ciąże, bo wcześniej ich życie zawodowe na to nie pozwala. Niestety takie są dzisiaj realia, że kariera jest ważniejsza od wszystkiego innego. Jeśli siedzimy i mamy nogi w dole to w pewnym momencie zaczną one nam puchnąć. Nie będzie nam się dobrze pracowało i trzeba iść do lekarza, który nam wtedy pomoże. Zasadniczo większości kobiet do tego piątego czy szóstego miesiąca sobie jeszcze jakoś radzi. Gorzej jest w sytuacji zagrożenia ciąży, bo wtedy już w pierwszym miesiącu można iść na zwolnieni i na nim zostać aż do samego porodu. Przypadku bywają bardzo różne, dlatego nie można powiedzieć jednoznacznie, co w takiej sytuacji będzie najlepszym dla nas wszystkich rozwiązaniem

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*