Medycyna

Poród i akuszerka

Od wielu lat przyjaźnię się z pewną dziewczyną, która jest teraz na etapie studiów i zdecydowała się na kierunek, po którym zostanie akuszerką. Dla wszystkich tych, którzy nie widzą czym zajmuje się akuszerka śpieszę z wyjaśnieniami, otóż kobiety w tym zawodzie odpowiedzialne są za pomoc przy porodzie, są swego rodzaju pielęgniarkami, ale zajmującymi się tylko i wyłącznie tymi najmniejszymi pacjentami, którzy dopiero co przyszli na świat. Zawód ten nie należy do najłatwiejszych i z tego co opowiadała mi koleżanka spędza się naprawdę dużo czasu w szpitalu i trzeba wyrzeć się wielu rzeczy w tym okresie, dlatego tego typu zajęcie nie jest przeznaczone dla wszystkich ludzi. Trzeba naprawdę kochać dzieci i tę tematykę by móc zostać akuszerką. Ciąża i sam poród to niełatwe dla kobiety momenty, zwłaszcza ten drugi gdy w grę nie wchodzi cesarskie cięcie. Ciężarna kobieta w czasie tradycyjnego porodu musi wcierpieć się strasznie by wydać na świat małego dzidziusia. Przyjaciółka mówiła mi, że wszystkie krzyki i bóle związane z porodem są niczym przy tym jak pierwszy raz bierzesz na ręce swoje dziecko. Muszę wierzyć jej na słowo bo ja osobiście z ciążą czy też z porodami chcę mieć jak najmniej do czynienia, to nie dla mnie, pewnie bym zemdlała przy pierwszej lepszej okazji.

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*