Medycyna

Poinformowanie o swojej ciąży

Jeżeli dowiedziałaś się o tym, że jesteś w ciąży to w pierwszej kolejności powinnaś poinformować o tym fakcie sprawcę całego zdarzenia czyli jego tatusia. Cała rzesza kobiet tego typu informacje przekazuje w normalnej rozmowie i bardzo często przez telefon. Takie podejście do sprawy nie nadaje żadnej wyjatkowości tej wiadomości a przecież przyjście na świat całkiem nowego życia i to takiego, które przychodzi na niego dzięki tobie powinno być czymś bardzo ważnym. Przekaz tego rodzaju informacji jest niezmiernie istotny i będzie temu towarzyszyć sporo emocji dlatego najlepiej by było gdybyś była ze swoim partnerem sam na sam. Zapomnij o swoich przyjaciółkach bo to nie ich dziecko, skup się na swoim mężczyźnie bo bez wątpienia wiadomość o tym, że zostanie ojcem będzie dla niego nielada szokiem. Jego reakcja może być jeszcze większa jeżeli w ogóle nie planowaliście dziecka i cała sytuacja wyszła kompletnie przypadkowo. Tak czy siak podejdź do sprawy na poważnie i spraw by czuł się komfortowo zanim powiesz mu, że wspólnie zapoczątkowaliście nowe życie. Całkiem niegłupim pomysłem jest wręczenie przyszłemu tacie jakiegoś elementu dziecięcego ubranka, które zasugeruje mu to co masz do powiedzenia. Ważne by nie walić prosto z mostu bo to nie jest coś z czym człowiek zmaga się na co dzień.

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*