Medycyna

Picie alkoholu w ciąży

Alkohol to nasz wróg bez względu na to czy jesteśmy w ciąży czy nie. Zwłaszcza, jeśli spożywamy go w dużych ilościach. Jeśli zaszłyśmy w ciąże i teraz zaczynamy zastanawiać się czy pić to nie jest to najlepsze rozwiązanie. Oczywiście trudno jest wytrzymać, kiedy są urodziny i czy inne okazje, a my właściwie nie możemy się napić nawet szampana. Nikt nie mówił, że to wszystko będzie łatwe, dlatego trzeba mieć tego świadomość. Dawniej lekarze zalecają małe dawki alkoholu dla zdrowia i rozluźnienia, ale problem pojawił się teraz. Jeśli lekarz dzisiaj powie, że odrobina alkoholu nie zaszkodzi to kobiety zaczną go pić ile się tylko da. Mówimy tutaj o skrajnych przypadkach, ale takie się często spotyka w telewizji, kiedy oglądamy wiadomości. To, dlatego została stworzona taka kampania, która definitywnie mówi nie dla alkoholu i dlatego trzeba się tego słuchać. Naprawdę nic wielkiego nam się nie stanie, jeśli nie będziemy piły przez ten czas. Trzeba, zatem powstrzymać się i to nie tylko przez okres ciąży, ale również przez okres karmienia piersią. Jeśli mu pijemy to dziecko z mlekiem ten alkohol dostanie do swojego organizmu. To byłoby najgorsze, co możemy zrobić i trzeba takich sytuacja unikać.

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*