Medycyna

Palenie papierosów w ciąży

Wiele kobiet bagatelizuje ten problem. Dawniej było to normalne, że kobieta w ciąży paliła papierosy. Nikt nie mówił o tym publicznie, że to szkodzi, nie robiło się badań, ale dzisiaj sytuacja wygląda całkowicie inaczej. Skoro szkodzimy swojemu organizmowi to jak bardzo szkodzimy dziecku? Zastanówmy się, zatem kilka razy zanim sięgniemy po kolejnego papierosa. Trzeba zadbać o to żeby nasze dziecko nie było chore już na początku, kiedy się urodzi. Jeśli decydujemy się na dziecko to automatycznie decydujemy się na te trudne warunki i ograniczenia. Te kilka miesięcy to naprawdę nie jest problem. Mało tego, że same będziemy zdrowsze to nie zaszkodzimy dziecku, a przy okazji zaoszczędzimy wiele pieniędzy, które przy dziecku są bardzo potrzebne. Zamiast wydawać kilkaset złotych na papierosy lepiej będzie wydawać to na dobrej jakości pieluchy. Dziecko na pewno na tym wtedy skorzysta. Musimy zadbać o siebie, a jeśli nie radzimy sobie z nałogiem to można zgłosić się do specjalistów, którzy z podobnymi problemami mają do czynienia codziennie. Takie porady są cenniejsze niż nam się wydaje. Na pewno będziemy bardzo zadowolone z tego, że udało nam się rzucić palenie. Może po ciąży już do niego nie wrócimy?

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*