„Maks dba o zdrowie”

hipcio3Dnia 13 stycznia wybrałyśmy się do przedszkolaków ze „Słoneczka”, a konkretnie do przedszkolaków z grupy Biedronki. Po przerwie świątecznej dzieci przyjęły nas z wielką radością, więc od razu zabrałyśmy się do czytania. Tym razem postanowiłyśmy przeczytać dzieciakom książeczkę pt. „Maks dba o zdrowie”. To świetna opowieść z serii o małym hipopotamku i jego przygodach. „Maks dba o zdrowie” opowiada dzieciom o tym, czego najbardziej się boją – o szczepieniu, dentyście oraz braniu lekarstw podczas choroby.

Maluchy zgodnie potwierdziły, że boją się wizyt u lekarza, ale po usłyszeniu historii hipcia Maksia zgodziły się, że tak naprawdę nie ma się czego bać. Kolorowe ilustracje w książeczce budziły ich zachwyt. Pod koniec spotkania przedszkolaki  otrzymały od nas kolorowanki z bohaterem książeczki.

hipcio1

hipcio2

hipcio3

hipcio4

Już myślimy, co tu nowego dla nich przygotować. A może sięgniemy po dalsze przygody Maksia?  Zobaczymy już wkrótce.

Weronika i Patrycja