Medycyna

Nadwaga po ciąży

Wśród kobiet panuje przekonanie, że w czasie ciąży to nic złego gdy pochłania się jedzenie za dwie osoby, w końcu pod sercem rośnie nowe życie, które potrzebuje wartości odżywczych do tego by zdrowo rosnąć. Jak się okazuje takie podeście do sprawy jest nieodpowiednie i brak właściwej diety prowadzi do wzrostu wagi, jeżeli dodamy do tego brak ruchu to zaowocuje to po zakończeniu ciąży trudnym do zgubienia nadmiarem tłuszczu. Jedne kobiety kompletnie nie przejmują się tym co będzie z ich ciałem gdy już dziecko się urodzi i nie odmawiają sobie wszelakich przysmaków i zachcianek. Po drugiej stronie natomiast są przyszłe matki, które nie mogą przestać myśleć o tym, że będą otyłe po ciąży i katują się aż za nadto różnymi rodzajami diet, które tylko z pozoru nie mają wpływu na przebieg ciąży. Dodatkowe kilogramy po porodzie to normalna rzecz i jest to nieuniknione, można jednak zniwelować pociążową nadwagę i wrócić do dawnej formy. Skrajności nigdy nie wychodzą człowiekowi na dobre i w tym przypadku jest nieinaczej. Kobieta nie powinna spożywać posiłków, które wystarczyłyby dla dwóch osób, ale także nie może się głodzić i odmawiać sobie jedzenia wtedy kiedy tego potrzebuje. Żeby rozwój dziecka przebiegał prawidłowo potrzebuje do tego odpowiednich wartości odżywczych, więc kobieta w ciąży musi jeść aczkolwiek może swój popęd do smakołyków kontrolować by później móc sobie łatwiej poradzić z paroma kilogramami więcej wyświetlanymi na wadze.

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*