Medycyna

Mówienie głośno o problemie ciąży pozamacicznej

By uchronić przyszłe mamy przed powikłaniami w trakcie ciąży postanowiłam napisać niniejszy artykuł, który uświadomi wszystkim kobietom jak wielkie niebezpieczeństwo niesie ze sobą zbyt późne wykrycie ciąży pozamacicznej. Owe schorzenie należy jak najwcześniej wykryć by uniknąć sali operacyjnej i spotkania z chirurgiem. Ciąża pozamaciczna to nie przelewki i każda kobieta, która uważa się za zdrową na ciele powinna przejść kontrolę czy aby na pewno nic złego nie dzieje się z jej narządami rozrodczymi. Zaniedbanie w tym zakresie może doprowadzić do utraty płodności a to z kolei przekreśli szansę na posiadanie potomstwa. Na tym świecie nic gorszego nie może spotkać samotnej kobiety niż brak nadzieji na urodzenie dziecka. Jest to straszne i dlatego z całych sił trzeba z tym walczyć. Osobiście nie dotknęła mnie taka tragedia, ale znam parę dziewczyn, które w wyniku operacji związanej z ciążą pozamaciczną stały się bezpłodne. Jedna z nich nawet targnęła się na swoje życie, na szczęście próba samobójcza zakończyła się niepowodzeniem a wspomiana dziewczyna postanowiła zaadoptować niemowlę z domu dziecka i dać jemu rodzinę jakiej nigdy by nie miało. Jak widać problem jest znaczny i trzeba o nim mówić głośno by nie przeszedł bokiem.

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*