2017 14 Mar

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

pi2

W dniu 14 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Liczby Pi, natomiast dwa dni temu czyli 12 marca świętowaliśmy Światowy Dzień Matematyki. Uczniowie z kl. IIc pod kierunkiem p. Bożeny Bednarczyk przygotowali interesującą audycję na temat liczby π, natomiast we wtorek 21.03.2016r. odbędzie się Szkolny Konkurs Matematyczny, do udziału w którym zapraszamy po trzech uczniów z każdej klasy naszego gimnazjum.

Regulamin konkursu do pobrania w formacie pdf.

Liczba π fascynuje ludzi od wieków. Warto więc wiedzieć o niej nieco więcej.

Zapraszamy do zapoznania się z jej historią, ciekawostkami oraz jej wersją muzyczną.

Czytaj więcej...

2016 29 Gru

Kangur matematyczny 2017

kangur 2017W dniu 16 marca 2016r. chętni uczniowie z naszej szkoły będą mogli wziąć udział w XXVI Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". 

W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych z siedzibą w Toruniu, przeprowadzające Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Konkurs jest imprezą samofinansującą się, stąd konieczność odpłatności za udział w zawodach w wysokości 9zł od uczestnika. Wszyscy uczniowie, którzy chcieliby uczestniczyć w Konkursie proszeni są o zgłaszanie się do p. Bożeny Bednarczyk lub p. Danuty Szymanowicz do dnia 13 stycznia 2017r.

Czytaj więcej...

2016 03 Paź

Mazowiecki Konkurs Matematyczny dla uczniów gimnazjum

konkurs

W dniu 03 listopada 2016r. o godz. 9.00 odbędzie się w naszym gimnazjum I etap Mazowieckiego Konkursu Matematycznego dla uczniów gimnazjum. 

Może w nim brać udział każdy uczeń zainteresowany rozwijaniem swoich zdolności matematycznych.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: http://www.konkursy.mscdn.eu/

Do pobrania:

2016 26 Kwi

 

Konkurs dla uczniów klas szóstych - odpowiedzi

matematyczne igraszkiZamieszczamy prawidłowe odpowiedzi do konkursu matematycznego "Matematyczne igraszki", który odbył się 22 kwietnia 2016r. podczas dnia otwartego dla uczniów klas szóstych. Odpowiedzi można pobrać klikając na obrazek.

Przepraszamy za opóźnienie spowodowane problemami technicznymi.

2016 14 Mar

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

piW dniu 14 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Liczby Pi, natomiast dwa dni temu czyli 12 marca świętowaliśmy Światowy Dzień Matematyki. Uczniowie z kl. IIIb pod kierunkiem p. Bożeny Bednarczyk przygotowali interesującą audycję na temat liczby Pi, natomiast w poniedziałek 21.03.2016r. odbędzie się Szkolny Konkurs Matematyczny, do udziału w którym zapraszamy po trzech uczniów z każdej klasy naszego gimnazjum.

Regulamin konkursu do pobrania w formacie pdf.

Korzystając z okazji, pragniemy przekonać Was, że matematyka nie tylko jest niezbędna w naszym codziennym życiu, ale bez niej niemożliwy byłyby jakikolwiek rozwój i postęp cywilizacyjny.

Czytaj więcej...