Sprzątanie Świata w naszej szkole

sprzatanie swiata 2015W dniu 18 września 2015 roku w naszej szkole odbyła się akcja „Sprzątanie Świata – Polska”.

Hasło 22 edycji brzmi: „Wyprawa – poprawa”, a głównym jej celem jest zwrócenie uwagi na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i  funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie.

Każdy człowiek, któremu nie jest obojętny los środowiska naturalnego może w czasie spaceru lub wycieczki rowerowej zanotować miejsca, w których są dzikie wysypiska, braki koszy na śmieci lub pojemników do segregacji. Te informacje należy zgłosić do gminy – do osób, które są odpowiedzialne za utrzymanie czystości i porządku.

sp swiata 2015

W celu zapoznania uczniów z historią i głównymi celami „Sprzątania Świata” Szkolny Klub Ekologów pod kierunkiem pani Marii Anny Ofman przygotował apel oraz okolicznościową gazetkę.