Najmłodszych uczymy ekologii

20150227 115249W piątkowe południe, 27 lutego 2015 r., uczennice Szkolnego Klubu Ekologów udały się wraz z opiekunem - panią Agnieszką Kaczmarską - do zwoleńskiego przedszkola. Planem było zaciekawienie i nauczenie maluszków segregacji śmieci poprzez gry i zabawy. Zostaliśmy bardzo miło  przyjęci.

Podczas przedstawienia bajki o ekologicznym Klozaurze nasze gimnazjalistki zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Odbyły się zabawy edukacyjne, podczas których każdy przedszkolak mógł sie wykazać nabytymi umiejętnościami. Dzieci bez większych problemów dopasowywały poszczególne odpady do odpowiednich koszy, czy bezbłędnie wypełniły karty pracy. Były również tańce, zabawy integracyjne oraz słodki poczęstunek. Rezultatem wspólnie spędzonego czasu było niekończące się pożegnanie z uściskami i szczęściem w oczach zarówno dzieci jak i uczennic gimnazjum.

W drodze powrotnej do szkoły ekolożki przyznały się do odkrycia w sobie talentu pedagogicznego i wyraziły chęć pracy w przedszkolu w przyszłości.