Medycyna

Diagnozowanie ciąży pozamacicznej

Dużym problemem ciąży pozamacicznej jest na pewno, to że bardzo ciężko jest ją zdiagnozować i odróżnić od innych chorób związanych z zapaleniem jajowodu jak i również wyrostka robaczkowego. Nawet występowanie plamienia nie jest wskazówką dla lekarza by koncentrował się w swoich poszukiwaniach na ciąży ektopowej. Czemu się tak dzieje? Jest tak dlatego, że nawet jeśli ciąża przebiega normalnie albo zbliża się poronienie może tu występować plamienie i nie jest to czymś nadzwyczajnym, natomiast jeżeli dodatkowo przy tym występują bóle to zdiagnozowanie ciąży pozamacicznej jest jak najbardziej możliwe. Gdy w okolicach brzucha nagle czuć intenstywny ból, który skupia się tylko na jednej stronie i taki objaw sugeruje, że ciąża pozamaciczna uległa pęknięciu. Taki ból zazwyczaj rozwija się w stronę barków i przepony. Za sprawą wspomnianego pęknięcia następuje wewnętrzne krwawienie, które z kolei wywołuje przyśpieszone tętno, ciśnienie krwi jest niższe, a skóra jest wyraźnie blada oprócz tego występuje jeszcze wzmożone pocenie się na całym ciele. Gdy kobieta zauważy tego typu objawy u siebie powinna niezwłocznie udać się do szpitala w celu poddania się kompleksowym badaniom, które utwierdzą lekarza w przekonaniu, że rzeczywiście ma do czynienia z ciążą pozamaciczną.

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*