Medycyna

Czym jest baby shower?

Na naszym polskim podwórku w ostanim czasie coraz bardziej popularne stają się imprezy organizowane z okazji zbliżającego się porodu. Jest to typowo kobieca rzecz i przyszła do naszego kraju z kultury anglosaskiej (pierwszy baby shower zorganizowany został już jakoś w XVIII wieku). Wyglądało to tak, że po południu spotykały się zaprzyjaźnione ze sobą kobiety wśród, których była oczywiście przyszła mama. Kobieta w ciąży dostawała całą masę prezentów dla swojego przyszłego dziecka i mogła poradzić się swoich doświadczonych koleżanek na temat wychowania. Obecnie komercja opanowała ten zwyczaj i w wielu sklepach można natknąć się na naprawdę bardzo dużo gadżetów związanych z organizacją baby shower. Największą popularność tej imprezy można odnotować na terenie Stanów Zjednoczonych, Anglii oraz Francji. W tych krajach baby shower wydawane jest więcej niż jeden raz: dla znajomych, dla rodziny a także dla koleżanek z pracy. W Polsce jest to stosunkowo młody trend, ale już zdążył zyskać swoją unikalną nazwę, którą jest bociankowe. Nazwa nawiązuje do poglądu jakoby bocian przynosił dzieci przyszłym rodzicom. Z roku na rok coraz więcej kobiet w ciąży decyduje się na organizację takiej imprezy i powoli staje się to swego rodzaju tradycją wpisaną w ciążę.

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*