Medycyna

Czym jest ciąża ektopowa?

Na co dzień nie spotykam się z informacjami dotyczącymi ciąży a zwłaszcza tych dotyczących drugiej strony lustra gdzie nie wszystko idzie tak gładko jakby wszyscy sobie to wyobrażali. Mam tutaj na myśli głównie ciążę ektopową spotykaną częściej pod inną nazwą, która brzmi ciąża pozamaciczna. Jest to taki rodzaj ciąży, która umiejscawia się z dala od macicy i miejscem, w którym się zagnieżdża jest w największej ilości (aż 99%) przypadków jajowód. Zdarza się również tak, że zapłodnione jajeczko na miejsce swojego spoczynku wybiera szyjkę macicy, jamę brzuszną albo jajnik. Ten problem dotyczy największym stopniu kobiety mające 25-30 lat. Gdy objawy zostaną zdiagnozowane w miarę wcześnie nie będzie potrzebna ingerencja chirurga, niemniej jednak gdy ciąża pozamaciczna rozwinie się zbyt mocno leki nie będą w stanie jej sprostać i niezbędna okaże się operacja, która usunie niebezbieczeństwo utraty zdrowia lub lub nawet życia ciężarnej kobiety. Panuje obecnie pogląd według, którego jedna na sto ciąż należy do grona opisywanego schorzenia w trakcie, którego zarodek obumiera wywołując tym samym bardzo intensywne krwawienie. Wewnętrzny krwotok może wywołać niemałe spustoszenie w organizmie i należy go uniknąć za wszelką cenę.

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*