Medycyna

Ciąża w zimowym okresie

Zimowy czas jest czasem, w którym kobieta spodziewająca się dziecka powinna uważać na siebie i być bardziej czujna bowiem czyha na nią więcej niebezpieczeństw niż to ma miejsce np. w lato. Jedną z najważniejszych rzeczy jest oczywiście, to żeby nie dopuścić do przemarznięcia dlatego jeśli jesteś w ciąży to swoje każde wyjście z domu powinnaś odpowiednio zaplanować. Tyczy się to zwłaszcza sytuacji, w której na zewnątrz panuje ogromny mróz. Pierwsze co nasuwa się na myśl, to to że należy ubrać się ciepło, dobrym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju ciążowe ubrania przeznaczone na niskie temperatury oraz swetry w nieco większym rozmiarze. Bez wyjątku ciężarna kobieta powinna zrezygnować z obuwia, które jest na obcasie. W tego rodzaju butach ryzyko wpadnięcia w poślizg jest większe, a takich sytuacji trzeba się bezwzględnie wystrzegać by nie zagrozić ciąży. W jej późniejszym stadium środek ciężkości ulega przemieszczeniu co wymusza chcąc nie chcąc zmianę chodu co dodatkowo ma wpływ na prawdopodobieństwo poślizgnięcia się czy też upadku. Dla każdej kobiety przed porodem najważniejsze powinno być bezpieczeństwo dziecka dlatego buty na płaskiej podeszwie przydałyby się w szafie wszystkich przyszłych mam.

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*