Medycyna

Ciąża pozamaciczna i jej przyczyny

Przyczyn powstania ciąży pozamacicznej jest kilka i postaram się wymienić je wszystkie w tymże artykule. W razie ewentualnych pytań radziłbym udać się do jakiegoś zaufanego doktora i najlepiej żeby był to ginekolog ponieważ on powinien wiedzieć najwięcej w tym temacie i z pewnością podzieli się swoją wiedzą z mało obeznanymi kobietami. Ryzyko wystąpienia takich powiłkań zwrasta automatycznie po tym jak kobieta była dotknięta zapaleniem jajnika, jakąś infekcją jajowodów lub ich uszkodzeniem. Większe prawdopodobieństwo na rozwinięcie się ciąży pozamacicznej może zostać spotęgowane również gdy kobieta zaszła w ciążę pomimo tego iż miała zaimplementowaną wkładkę domaciczną. Dodatkowo jeśli stosowała pigułki antykoncepcyjne, które negatywnie zaburzają perystaltykę jajowodów i przez to nie uchroniły ją przed zapłodnieniem mogą finalnie doprowadzić do opisywanej w tym artykule ciąży. Innymi przyczynami jej powstania mogą być także wszelakiej maści operacje w obrębie narządu macicy, pierwsza ciąża ektopowa, bliznowacenie wywołane przez operacje wykonane w przeszłości, nieprawidłowo zrobiony zabieg podwiązania jajowodów jak i również aborcja, która była wykonywana więcej niż jeden raz. Te wszystkie rzeczy mają ogromny wpływ na rozwój ciąży pozamacicznej.

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*