Medycyna

Ciąża i pieniądze

Dzisiaj każda kobieta, która pracuje lubi nie pracuje dostaje tysiąc złotych. Jeśli straciłyśmy pracę i zaszłyśmy w ciąże to przysługuje nam tysiąc złotych. To naprawdę jest sporo pieniędzy, dlatego trzeba załatwić wszystkie formalności z tym związane. Może te kilka miesięcy nie jest długim okresem, ale mieć albo nie mieć pieniędzy to spora różnica. Po urodzeniu drugiego dziecka będzie można starać się o pieniądze w wysokości pięciuset złotych. Na pierwsze dziecko również otrzymamy pieniądze, ale musimy się zmieścić w ustalonych limitach. Nie może to być więcej jak osiemset złotych. Trudno w Polsce wyżyć za takie pieniądze nawet na osobę, kiedy wszystko jest takie drogie. Ważne jednak jest to, że ludzie będą mieć znacznie więcej pieniędzy i że na pewno będzie im się to bardzo opłacało. Skoro państwo daje coś za darmo to warto z tego skorzystać. Pieniędzy na dziecko nigdy nie jest za dużo, bo zawsze znajdzie się coś, co chcemy jeszcze zrobić. Wystarczy policzyć ile dziecko zużywa dziennie pieluch jednorazowych i zobaczyć ile to kosztuje. Tak naprawdę w ciąży to jeszcze nie są takie duże wydatki jak po urodzeniu. W ciąży bardziej płacimy za badania i sprawdzanie czy z dzieckiem jest wszystko w porządku

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*