Medycyna

Ciąża a łożysko

Wiele osób może nie mieć zielonego pojęcia czym jest łożysko i jak ważne zadanie ma do spełnienia w trakcie ciąży. Łożysko w okresie ciąży powinno być pod obserwacją lekarza prowadzącego ciążę bowiem starzeje się i może zdarzyć się tak, że nie będzie w pełni sprawne. Łożysko jest bardzo ważne bo to ono zapewnia dziecku niezbędny tlen i składniki odżywcze, które mają ogromny wpływ na prawidłowy rozwój ciąży. Proces dojrzewania łożyska można w prosty sposób monitorować za pomocą badania USG. Ów starzenie się u każdej z kobiet przebiega inaczej dlatego istotne jest by nie zaniedbywać wizyt u ginekologa, który wszystko dokładnie zbada i poinformuje przyszłą mamę o stanie jej zdrowia. Najdokładniejesze wyniki na temat łożyska i jego kondycji można uzyskać wykonując badanie polegające na sprawdzeniu przepływu krwi w tętnicach pępinowych oraz płynu owodniowego. W przypadku braku jakichkolwiek komplikacji ciężarna kobieta nie musi zostawać w szpitalu na obserwacji, aczkolwiek nie zaszkodzi by wizyty kontrolne u lekarza przebiegały częściej niż zazwyczaj. Jak widać rola, którą ma do odegrania łożysko jest niepodważalna i nie można bagatelizować pogorszenia jego stanu. Przyszłość dziecka zależna jest od tego narządu i każda kobieta powinna mieć to na uwadze.

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*