Medycyna

Badania w ciąży

Przeprowadzanie badań w ciąży jest bardzo ważne. Nie można tego bagatelizować, bo dziecko może być zagrożone. Najważniejsze jest USG. To właśnie na tym badaniu pierwszy raz widzimy nasze dziecko. Ma ono rozmiary liczone w milimetrach, ale za każdym następnym razem jest coraz większe i większe. Im lepszy sprzęt ma lekarz, do którego się zgłaszamy tym lepiej dla nas. Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie wydać nieco więcej na lekarza, który ma sprzęt i wiedzę. W trakcie ciąży przeprowadza się bardzo dużo badań. Potrzebne one są na czas porodu, bo wtedy lekarze wiedzą, na co zwracać uwagę, a na co nie. Kiedy jesteśmy kolejny raz w ciąży to wiemy, na co zwracać uwagę? Pierwsza ciąża to stres, jakiego nie da się opisać. Za drugim razem świat wygląda już inaczej i my na wszystko patrzymy spokojniej. Oczywiście pod warunkiem, że nic złego się z naszym dzieckiem w brzuchu nie dzieje. Lepiej żeby nigdy nie trzeba było podejmować trudnych decyzji odnośnie usunięcia naszego dziecka. Sytuacja zdarzają się bardzo różne, a badania, które są przeprowadzane przez specjalistów są wstanie wiele na ten temat nam powiedzieć. Badajmy się systematycznie, chociaż raz w miesiącu, a będziemy o wiele bardziej spokojne.

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*