Tydzień europejski

W dniach 22-26 maja 2017r. w naszej szkole odbył się „Tydzień europejski”.

Jego inicjatorkami były panie Agnieszka Chołuj i Sylwia Wolska. Na korytarzach szkoły prezentowano gazetki i plakaty dotyczące różnych państw. Na długich  przerwach można było posłuchać utworów muzycznych charakterystycznych dla wybranych krajów. Odbyły się konkursy językowe oraz geograficzny.

24 maja zwycięzcą konkursu geograficznego został Wojciech Imański, uczeń klasy 3b.

W dniu 25 maja odbył się konkurs wiedzy o Niemczech. Test zawierał 56 pytań jednorazowego wyboru.
Oto jego laureataci:

I miejsce – Aleksandra Wziątek kl. 3b

II miejsce – Wojciech Imański i Dawid Gorzkiewicz kl. 3b

III miejsce – Magdalena Orzoł kl. 3b i Natalia Wolszczak kl. 3a

Dnia 26.05.2017 r. odbyły się konkursy z języka angielskiego. Uczniowie klas pierwszych zmierzyli swą wiedzę, wypełniając test na temat wiedzy o Zjednoczonym Królestwie, klasy drugie - na temat wiedzy o Stanach Zjednoczonych, a klasy trzecie rozwiązywały test znajomości środków językowych. Mamy przyjemność przedstawić zwycięzców.

Klasy I

I miejsce Dawid Potucha kl.1a

II miejsce Mikołaj Chachlowski kl. 1b

III miejsce  Igor Hyski kl.1c

Klasy II

I miejsce Kacper Pogorzelski kl. 2b

II miejsce  Natalia Struzik kl.2b

III miejsce  Kacper Majewski  kl.2b

Klasy III

I miejsce Bartosz Skorek  kl.3b

II miejsce Karolina Jędrzejczak  kl.3b

III miejsce  Kacper Mendel  kl.3a