Jak nie czytam, jak czytam!

IMG 4833Dnia 1 czerwca 2017 roku uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani: Elżbiety Kramek, Edyty Cieślik i Sylwii Wolskiej brali udział w akcji masowego czytania - „Jak nie czytam, jak czytam!”. Pomysłodawcą i głównym organizatorem przedsięwzięcia jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, a  głównym celem jest promocja czytania książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie oraz wykorzystanie masowej akcji do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży.

Nasza młodzież w tym dniu czytała książki na placu szkolnym, boisku i w bibliotece. Łącznie w akcji wzięło udział 92 uczniów.

Do przedsięwzięcia włączyły się także dziewczęta z wolontariatu czytelniczego „Nauczanie na dywanie”, które udały się do dzieci z przedszkola „Słoneczko”. Nasze uczennice przeczytały maluchom z grup „Biedronki” i „Pszczółki” bajkę oraz zrobiły sobie wspólne zdjęcie. Grupa liczyła 48 osób.

Cieszy nas fakt, że nasza młodzież tak chętnie włączyła się do akcji, której celem jest pobicie ustanowionego w tamtym roku rekordu Polski w  jednoczesnym czytaniu, wynoszącego 432608 osób.