Quizo w szkole

quizo 3Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do wzięcia udziału w drugiej edycji pilotażowej akcji "Quizo w szkole" pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zostaliśmy poinformowani, iż projekt jest wciąż w fazie Beta, co oznacza, że może coś nie zadziałać lub mogą wystąpić błędy.

Projekt polega na jednoczesnym rozwiązywaniu specjalnie przygotowanych quizów dla uczniów ze szkół gimnazjalnych (klasy drugie i trzecie) w całej Polsce.

Test odbył się dnia 02.06.2017r. o godz.10.00. W quizie brały udział klasy z wybranych szkół podzielone na max. 4-5 osobowe grupy. Lider każdej z  grup na smartfonie zaznaczał odpowiedzi do pytań wyświetlanych na rzutniku.

quizo 1

Quiz podzielony był na 5 rund po 10 pytań:

 1. Wiedza ogólna
 2. Biologia
 3. Historia
 4. Geografia
 5. Sztuka & Rozrywka.

Quizy zawierały kilka typów pytań:

 • zwykłe - klasyczne pytanie A, B, C, D
 • na refleks - propozycje odpowiedzi prezentowane są jedna po drugiej
 • na czas - z czasem znikają kolejne nieprawidłowe odpowiedzi
 • "ułóż w kolejności…”
 • quizo 2
 • quizo 3

Do Quizo zgłosiły się trzy zespoły naszych uczniów, z klasy 3b i 2b. Naszym uczniom szło świetnie, w drugiej rundzie mieliśmy III miejsce wśród 30 szkół, a w drugiej rundzie II. Niestety jak to w fazie testowej bywa padło na Nas. Na chwilę zabrakło połączenia z Internetem i serwer się zawiesił uniemożliwiając kontynuowanie gry. Mimo że uczniowie (słusznie zresztą) byli rozczarowani, to bawili się świetnie i stwierdzili, że to świetny sposób na zdobywanie i testowanie wiedzy. Mamy nadzieję, że we właściwej fazie projektu znajdziemy się na podium.

quizo 4

quizo 5