Zwoleńskie Teatrałki - wyróżnienie dla naszego gimnazjum

STP149Dnia 19 maja 2017r. w Domu Kultury w Zwoleniu odbyły się VII ZWOLEŃSKIE TEATRAŁKI – przegląd teatrów szkolnych i amatorskich. Celem konkursu jest inspirowanie młodych ludzi do poszukiwania nowych form spędzania wolnego czasu, a także edukowanie dzieci i młodzieży poprzez teatr.

W piątek scena Domu Kultury gościła 13 zespołów teatralnych działających w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach powiatu zwoleńskiego i lipskiego.

Nagrody przyznawane były w czterech kategoriach, a talent młodych wykonawców oceniała komisja w składzie: Adolf Krzemiński, folklorysta, prezes Stowarzyszenia Kultury Teatralnej, Anna Chołuj, nauczyciel muzyki w Społecznym Ognisku Muzycznym oraz Agnieszka Kołdej z Komendy Powiatowej w Zwoleniu.

Nasi gimnazjaliści również reprezentowali szkołę na tegorocznym przeglądzie. Byli to uczniowie klasy II b: Amelia Podsiadła, Natalia Struzik, Paulina Spytek, Marcel Adamiec, Jakub Lipiec, Filip Grzeszczyk. Grupa pod nazwą „PROJEKT” przygotowała spektakl pt. „Mały Książę jest wśród nas” pod kierunkiem pani Ilony Molendowskiej, która w naszym gimnazjum prowadzi koło teatralne. Spektakl ten podejmował tematy egzystencjalne. Mówił o  takich wartościach jak miłość i przyjaźń, które często - we współczesnym świecie - bywają zatracane. Skłaniał również do refleksji nad życiem.

Inscenizacja spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności, a jury przyznało nam wyróżnienie w kategorii gimnazja.

Jest to dla nas ogromny sukces oraz inspiracja do dalszej pracy.

Grupa teatralna „Projekt”