VI szkolna pielgrzymka na Jasną Górę

DSC00790W dniu 16 maja 2017 r. w Święto św. Andrzeja Boboli uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły udali się na VI szkolną pielgrzymkę do tronu Jasnogórskiej Matki. Centralnym punktem naszej wizyty była Eucharystia przed Cudownym Obrazem Matki Bożej, którą sprawował w naszych intencjach ks. proboszcz Bernard Kasprzycki, który co roku jedził z nami do Matki. Czynny udział liturgii wzięły także nasze uczennice.

Był to czas, kiedy mogliśmy złożyć dziękczynienia za mijający rok szkolny, a także wyrazić prośby, które przywieźliśmy w swoich sercach. Modlitwą otoczyliśmy uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, a także śp. Tomka Kowalczyka - ucznia naszej szkoły, którego w tym roku pożegnaliśmy do domu Ojca.

Był też czas, żeby wspólnie wejść na wieżę, przejść przez wały, które otaczają sanktuarium, a także zobaczyć Muzeum  600-lecia, Bastion św. Rocha, Skarbiec, jak również kupić pamiątki.

Dziękujemy Panu Bogu za dar kolejnej wspólnej pielgrzymki i mamy nadzieję, że za rok znów będziemy mogli pielgrzymować.