7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia

depresja7 kwietnia 2017 roku na całym świecie jest obchodzony światowy Dzień Zdrowia. Hasło tegorocznej kampanii brzmi: ”Depresja – porozmawiajmy o niej”.

Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi na tę częstą w dzisiejszych czasach chorobę psychiczną. Dotyka ona ludzi w różnym wieku, ze wszystkich środowisk, żyjących na różnych kontynentach. Jednak najbardziej narażone są na nią: nastoletnia młodzież, młodzi dorośli, kobiety po urodzeniu dziecka i osoby starsze.

Charakteryzuje się ona długotrwałym smutkiem i niezdolnością do wykonywania codziennych czynności. Mogą jej towarzyszyć dodatkowe objawy: stany lękowe, bezsenność, poczucie winy, niepokój i inne.

Bardzo ważne jest głośne mówienie o depresji: w miejscu pracy, w szkole, w rozmowach z przyjaciółmi lub w większych grupach oraz w mediach informacyjnych i społecznościowych.

Rozmowa pozwala przełamać bariery wstydu i poszukać skutecznej pomocy osobom dotkniętym depresją. Chorobie tej można zapobiegać i skutecznie ją leczyć.

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia członkowie Szkolnego Klubu Ekologów pod kierunkiem pani Marii Anny Ofman wykonali okolicznościową gazetkę.

depresja