Koncert profilaktyczny "Dopóki masz wybór"

DSC00420W piątek,10 lutego w Kinie Świt uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w koncercie profilaktycznym pt. "Dopóki masz wybór" duetu "Tu i teraz" Piotr Nagiel i Marcin Kołdra, członków zespołu Sto%.

Koncert został zorganizowany przez Stowarzyszenie Klubu Abstynentów Wzajemnej Pomocy "S" w Zwoleniu, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Dom Kultury w Zwoleniu. Organizatorzy na spotkanie zaprosili gimnazjalistów z Gminy Zwoleń. Spotkanie profilaktyczne rozpoczął Włodzimierz Kabus, wiceburmistrz Zwolenia, który nie tylko przywitał wykonawców, ale również licznie przybyłą z całej gminy młodzież, pedagogów i nauczycieli.

DSC00420

DSC00422

Autor programu  przekonywał młodych ludzi o konieczności dokonywania właściwych wyborów  życiowych, a także pokazywał w sposób sugestywny, jakie ryzyko wiąże się z sięganiem po alkohol, dopalacze czy narkotyki. Poparciem jego słów były historie osób znanych ze sceny zarówno muzycznej, jaki i życia aktorskiego.  Artysta zwracał także uwagę obecnych na problem wszechobecnej przemocy, zarówno psychicznej, jak i fizycznej.

Trwający blisko półtorej godziny program profilaktyczny ubogacony został utworami muzycznymi, autorstwa Piotra Nagiela, nawiązującymi do tematu prelekcji. Wykonawcom w imieniu wszystkich obecnych podziękowali: Włodzimierz Kabus oraz przedstawiciele Klubu Abstynenta Wzajemnej Pomocy "S".

DSC00433

DSC00439