Spotkanie z muzyką i poezją Marka Grechuty

DSCN8605 crop21 marca  obchodzimy Światowy Dzień Poezji, który ustanowiony został przez UNESCO w 1999 roku. Tradycją naszej szkoły są coroczne spotkania z poezją – sentymentalne wędrówki do „krainy łagodności”. Tym razem tę wędrówkę poświęciliśmy Markowi Grechucie. Chcieliśmy ocalić od zapomnienia jego twórczość, talent i czarującą osobowość. W jego utworach jest tak wiele ciepła i mądrości – czegoś, co tak bardzo jest ludziom potrzebne bez względu na czasy i na wiek.

Program słowno-muzyczny pt„Ocalić od zapomnienia” przygotowała młodzież gimnazjum, pod kierunkiem pani Elżbiety Kramek oraz pani Ilony Molendowskiej.

Uroczystość poprowadzili: Filip Grzeszczyk, Jakub Lipiec oraz Natalia Struzik. Interpretacji wierszy Marka Grechuty mogliśmy posłuchać w wykonaniu Marcela Adamca, Amelii Podsiadło oraz Pauliny Spytek. Natomiast przepiękne ponadczasowe piosenki zaśpiewały dziewczyny z klasy III b: Julia Markowska i Daria Wątorska.

Spotkanie to udowodniło, że warto, choć na chwilę zatrzymać się w biegu życiowych codzienności i posłuchać pięknych, subtelnych i niebanalnych słów.