Zwycięstwo!!! - Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

1W dniu 13.03.2017 r. w Urzędzie Miejskim w Zwoleniu odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Wśród uczniów gimnazjów naszej gminy najwyższe miejsce zdobył uczeń naszej szkoły - Michał Dmuchowski uczeń klasy I B. Michał po raz pierwszy wziął udział w tym konkursie i od razu zdobył spektakularne zwycięstwo. Naszą szkołę godnie reprezentowali również Daria Wątorska z kl. 3B, Zuzanna Żuchowska z kl. 3B oraz Mateusz Woźniak z kl 1B uzyskując wysoką punktację w teście. Opiekunem uczniów i  koordynatorem konkursu w szkole była Pani Agnieszka Kaczmarska - pedagog szkoły.

W turnieju uczestniczyli uczniowie w dwóch grupach wiekowych tj. szkoły podstawowe i gimnazjalne. Młodzież w I etapie rozwiązywała test, a następnie wyłonieni finaliści w formie ustnej odpowiadali na niełatwe pytania przed komisją konkursową pod przewodnictwem pracowników Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu tj. mł. bryg. Mariusza Grudzińskiego, mł. bryg. Marcina Płachty oraz druha Michała Jakubczyka.

Wszyscy uczestnicy eliminacji odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrz Zwolenia - Panią Bogusławę Jaworską. Upominki wręczał zastępca burmistrza - Pan Włodzimierz Kabus.

Zwycięzcy poszczególnych grup wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w dniu 31 marca 2017 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Zwoleniu.

Naszą szkołę będzie tam reprezentował uczeń Michał Dmuchowski. Serdecznie mu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.