Bezkonkurencyjni na Konkursie Recytatorskim

recytacja115 marca odbyły się powiatowe eliminacje 34. Małego Konkursu Recytatorskiego organizowanego w ramach 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Sześcioro uczniów naszego gimnazjum wystąpiło w swojej kategorii wiekowej, rywalizując z kilkunastoma recytatorami z innych szkół. Odnieśliśmy kolejny sukces! Jury podkreślało bardzo wysoki poziom prezentacji i wyjątkowo nagrodziło pięciu gimnazjalistów, w tym aż czworo z PG w  Zwoleniu. Natalia Kowalczyk z kl. III a, Amelia Podsiadła z II b, Daria Wątorska oraz Wojciech Imański z kl. III b byli bezkonkurencyjni!

recytacja3

recytacja2

recytacja1

recytacja4

W maju wystąpią w Radomiu. W minioną środę w zwoleńskim Domu Kultury ujęli słuchaczy niebanalnymi tekstami, nienaganną dykcją, profesjonalizmem oraz oryginalną interpretacją. Natalia to uczennica p. Elżbiety Chachlowskiej, Amelia ćwiczyła pod kierunkiem p. Ilony Molendowskiej, natomiast Darię i  Wojtka przygotowała p. Danuta Imańska. Cieszy nas docenienie talentów młodych artystów oraz pracy, jaką włożyły w ich sukces panie polonistki.