Wycieczka na wystawę o Żołnierzach Wyklętych

7Wyjazd w ostatni czwartek przed feriami zimowymi był niedaleki, ale bardzo interesujący. Uczniowie klasy III a oraz III b pod opieką pp. Sylwii Wolskiej i  Cezarego Imańskiego odwiedzili Publiczne Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Strykowicach Górnych. Mieli okazję zapoznać się z przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej wystawą „Bić się do końca. Podziemie niepodległościowe w regionie radomskim w latach 1945-50”. Słowo wstępne wygłosił nauczyciel historii w strykowickim gimnazjum, pan Paweł Tatak.

Nasi uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli zdjęcia i przeczytali komentarze, wychwytując wszystkie odniesienia do najbliższych okolic. Drugą częścią spotkania był pokaz filmu poświęconego tragicznym losom działającego w  pobliżu Zwolenia majora Franciszka Jerzego Jaskulskiego „Zagończyka”.

Serdecznie dziękujemy zaprzyjaźnionej placówce za zaproszenie i gościnę.